Nawilżacz powietrza pomaga utrzymywać odpowiednią wilgotność Twoich pomieszczeń, łagodząc dolegliwości alergiczne, wspierając odbudowę śluzówki dróg oddechowych i zapewniając jędrność i blask Twojej skóry. Czy woda wlewana do nawilżacza ma wpływ na jakość czy efektywność nawilżania? Jaką wodę wlewać do nawilżacza powietrza?
Jaką wodę wlewać do nawilżacza powietrza? Nie musisz przepłacać!
Będąc ewaporacyjnym nawilżaczem powietrza Clofte Duo 400, pozwala śmiało korzystać ze zwykłej wody kranowej.
Obecny w urządzeniu filtr ewaporacyjny wychwytuje wszelkie związki mineralne (w szczególności jony wapnia i magnezu), jak również potencjalne zanieczyszczenia, które mogły być obecne w wodzie lub dostać się wraz z zaciąganym powietrzem.
Tym sposobem wydmuchiwane wilgotne powietrze jest czyste i bezpieczne, pozbawione wszelkich ewentualnie drażniących substancji, szkodliwych dla dróg oddechowych, jak i okolicznych elementów wyposażenia.
Nie ma najmniejszej potrzeby, aby do urządzenia wlewać droższą, pozbawioną minerałów, wodę demineralizowaną czy destylowaną.
Podobnie nie trzeba również sięgać po dzbanki filtrujące wodę. Woda z dzbanka typu Brita pozbawiona jest minerałów, ale też i chloru, który pełni w nawilżaniu przydatną role.
O ile chlorowana woda może nie być najlepsza w smaku, w nawilżaczu powietrza pomaga utrzymać higieniczne warunki w zbiorniku przez około 24 godziny. Chlor niszczy bowiem drobnoustroje, w tym te, który odpowiadają potem za późniejszy ew. brzydki zapach wody.
Dlatego też biorąc pod uwagę powyższe wskazania, warto używać w nawilżaczu chłodnej bieżącej wody z kranu.
Cieplejsza woda może być używana do mycia zbiornika oraz filtra. Z drugiej strony należy tez uważać, gdyż zbyt ciepła woda może doprowadzić do odkształceń na filtrze. 40 stopni w zupełności wystarczy.
Woda kranowa, a czyszczenie nawilżacza – Czym najlepiej czyścić nawilżacz powietrza?

Woda kranowa będzie nie tylko najlepszym wyborem do podnoszenia wilgotności otoczenia, ale również do czyszczenia nawilżacza powietrza.
Nie zapominajmy bowiem, że naturalnie, w wyniku regularnego korzystania z nawilżacza, na filtrze może pojawić się kamień, a w zbiorniku mniej lub bardziej śliski osad. Dlatego jest kluczowa jest regularna wymiana wody w zbiorniku.
Warto robić to często, wylewając do końca pozostałe resztki przed nalaniem nowej wody. Zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnego, śliskiego osadu, będącego sprzyjającym środowiskiem do rozwoju bakterii i grzybów.
Z drugiej strony nawilżacz wyposażony jest też w filtr wodny (kostkę z jonami srebra), co również pozytywnie wpływa na żywotność wody.
Podczas wymiany wody warto przy okazji przemyć zbiornik (w szczególności jego dno) wodą z mydłem lub innym lekkim detergentem, a następnie dobrze spłukać.
Ze względu na używaną wodę kranową – na filtrze nawilżacza ewaporacyjnego może pojawić się kamień. To normalne zjawisko związane z obecnością w wodzie jonów wapnia i magnezu.
Dlatego też co jakiś czas, np. raz w miesiącu warto włożyć filtr ewaporacyjny Clofte Duo 400 do naczynia z wodą i kwaskiem cytrynowym.
Taka kilkudziesięciominutowa kąpiel pozwoli rozpuścić powstały osad, będąc naszym zdaniem prostszym i przede wszystkim bardziej ekonomicznym rozwiązaniem aniżeli używanie wody destylowanej. Żywotność filtra ewaporacyjnego w nawilżaczu z oczyszczaczem powietrza Clofte przewidziana jest na 6 miesięcy.
Jak często należy wymieniać filtry w Clofte Duo 400?

Oprócz wspomnianej wymiany filtra ewaporacyjnego, której warto dokonywać co 0,5 roku, w oczyszczaczu z nawilżaczem Clofte mamy jeszcze zintegrowany filtr powietrza (HEPA H13 + węglowy + wstępny) oraz filtr wodny.
Zarówno filtr 3w1, jak i kostkę z jonami srebra (filtr wodny) należy wymienić raz w roku.
Warto skorzystać z promocji i kupić zestaw filtrów w formie trójpaku w cenie 199 zł, a więc o blisko 30 zł mniej niż w przypadku zakupów dokonanych oddzielnie.
Nawilżacz ewaporacyjny z oczyszczaczem powietrza – wybierz technologię bezpieczną dla zdrowia

Pomimo kompaktowej konstrukcji Clofte Duo 400 udanie łączy cechy oczyszczacza powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym. W urządzeniu współpracują bowiem dwa główne filtry, odpowiadające za filtrację powietrza, jak i wody.
Z jednej strony zintegrowany filtr HEPA H13 wraz z filtrem wstępnym oraz węglowym pilnują, aby w wydmuchiwanej mgiełce nie znalazły się żadne bakterie, wirusy, alergeny, smog czy drobnoustroje.
Z drugiej strony filtr ewaporacyjny wraz z filtrem wodnym oraz lampą UV-C dbają o czystość wody i jej zdatność do użytku.
Wydajność oczyszczania Clofte Duo 400 to 110 m3/h, co czyni urządzeniem idealnym do małych i średnich pomieszczeń. Wydajność nawilżania to aż 440 ml/h.
Wnieś nieco orzeźwienia w swoje życie. Oddychaj rześkim, zdrowym powietrze z Clofte Duo 400!